Miejski Dom Kultury w Człuchowie

Działalność Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie
    Miejski Dom Kultury w Człuchowie prowadzi działalność w zakresie rozwijania amatorskiego ruchu artystycznego, rękodzieła i folkloru, jak również działalność artystyczną w pracowniach instruktorskich, kołach i klubach zainteresowań.
    Do zadań statutowych MDK należy organizowanie imprez kulturalnych na terenie miasta, dlatego działalność w tej dziedzinie jest bardzo bogata w różnego rodzaju wydarzenia o zasięgu szerokim (międzynarodowym) jak i mniejszym (imprezy kameralne). Jesteśmy organizatorami i głównymi współorganizatorami wielu imprez, w tym wystaw, przeglądów, konkursów i warsztatów oraz imprez teatralnych i recytatorskich. Ściśle współpracujemy również z wieloma organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami działającymi na terenie miasta Człuchowa oraz regionu.
    Pracownie merytoryczne działające w Miejskim Domu Kultury:

• Pracownia teatralna – instr. Adam Gawroński
  • Pracownia modelarska – instr. Robert Wielandt
  • Pracownia muzyczna -  instr. Miłosz Gawroński, instr. Andrzej Zieliński
  • Pracownia plastyczna – instr. Joanna Bondarenko
  • Pracownia taneczna – instr. Marzena Jodłowska - Przyszlak
  • Pracownia gier i zabaw – instr. Elżbieta Gawrońska
  • Pracownia haftu kaszubskiego – instr. Józefa Sitarz

Poza pracą poszczególnych pracowni przy MDK działa także "Społeczne Ognisko muzyczne" prowadzone przez pana Bogdana Barańskiego, "Ognisko Muzyczne" prowadzone przez pana Antoniego Barańskiego oraz Szkoła Tańca Dancemania Marzeny Jodłowskiej-Przyszlak.

Uczestnicy sekcji MDK reprezentują nasze miasto na wielu pokazach, konkursach, prezentacjach twórczości na terenie całego kraju, gdzie zdobywają wiele znaczących miejsc i nagród.

Należy także nadmienić, iż Miejski Dom Kultury w Człuchowie prezentuje swój dorobek artystyczny także poza granicami naszego kraju, aktywnie włącza się w obchody dni miast partnerskich: Uslar w Niemczech, Conches we Francji oraz Kaniv na Ukrainie.